U utorak, 09. travnja 2024. godine na prostoru koprivničkog Sajmištu učenici naše Škole posjetili su Tehnički zbor na kojem su sudjelovali predstavnici Hrvatske vatrogasne zajednice i Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije, Ravnateljstva civilne zaštite i Službe civilne zaštite Koprivnica, Hrvatskog Crvenog križa i Društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije, Hrvatske gorske službe spašavanja i HGSS Stanice Koprivnica, Policijske uprave koprivničko-križevačke, Zavoda za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije te Grada Koprivnice.

Operativne snage i žurne službe sustava civilne zaštite predstaviti su vozila, tehničku opremu i svoj djelokrug rada, a dodana vrijednost Tehničkog zbora bila je i edukacija naših učenika. Ovo je bila odlična prilika za podizanje svijesti učenika o važnosti sustava civilne zaštite s obzirom na to da iskustva i recentna događanja pokazuju kako živimo u uistinu zahtjevnim vremenima u kojima se pitanje sigurnosti nameće kao jedna od najvažnijih tema današnjice. Naši učenici dobili su mnoge potrebne informacije i znanja koja će im zasigurno koristiti u slučaju potencijalnih i nepredviđenih opasnosti.

Galerija fotografija: Tehnički zbor Civilne zaštite


0 Comments

Odgovori

Avatar placeholder

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)