4.a razred sa zlatnom medaljom u novu školsku godinu!

Već treću godinu Knjižnica i čitaonica “Fran Galović“ Koprivnica provodi projekt „Olimpijada čitanja“ s ciljem podizanja svijesti učenika o važnosti čitanja.

Učenike se poučava kako je čitanje vrlo važna cjeloživotna vještina i nije vezana samo uz obaveznu lektiru već da je korisno čitati i u slobodno vrijeme.

10. rujna u povodu Međunarodnog dana pismenosti u kinu „Velebit“ održana je završna svečanost. U „Olimpijadi čitanja“ sudjelovalo je 183 učenika, sedam razrednih odjela triju koprivničkih osnovnih škola: OŠ “Đuro Ester”, OŠ “Antun Nemčić Gostovinski” i OŠ “Braća Radić”.

4. a razredni odjel naše škole osvojio je zlatnu medalju pročitavši 195 knjiga.

Radosna sam jer je razredni projekt koji provodim od 1.r. (s tom generacijom) naziva "Čitamo mi - hajde i Ti" donio rezultate.

3. razredi naše škole pročitali su mnogo lijepih i zanimljivih djela, susretali se u gradskoj knjižnici, prepričavali sadržaje pročitanih knjiga jedni drugima, uz poticaje knjižničarki dječjeg odjela posuđivali nove naslove!

Učenica 3.b razreda naše škole Ema Škrobot pročitala je najviše knjiga i dobila je posebnu medalju za pročitanih svih 38 knjiga.

Svakako treba pohvaliti i roditelje svih učenika trećih razreda 2016./2017. jer su zaslužni za poticanje čitanja tijekom školskih praznika i našoj školskoj knjižničarki Luci Matić koja razvija i potiče učenike u kulturi čitanja.

Suzana Hergotić, učiteljica mentor

IMG 8545-1024x682

IMG 8553-1024x682

IMG 8603-1024x682 (1)

IMG 8581-683x1024