Fotoradionica: Koprivnica - život grada

image002             FOTORADIONICA           image003  

KOPRIVNICA – ŽIVOT GRADA

 

U Osnovnoj školi „Antun Nemčić Gostovinski“ održana je fotoradionica za učenike pod nazivom „Koprivnica – život grada“ u suradnji s Hrvatskim fotosavezom. Radionica je započela 10. studenog, u popodnevnim satima, uvodnim predavanjem Zlate Medak, voditeljice programa Hrvatskog fotosaveza za mlade. Za vrijeme predavanja vrijedni Predrag Bosnar, tajnik Hrvatskog fotosaveza, fotografirao je naše učenike (njih čak trideset i dvoje!) kako pažljivo slušaju i upijaju znanje od iskusne gospođe Medak.

 

Sljedećeg dana, 11. studenog, započeo je pravi posao. Nakon što su učenici zadužili digitalne fotoaparate i saslušali upute što i kako fotografirati, raštrkali su se gradom kao male vrijedne pčelice. Nije se samo šetalo, neki su se vozili i biciklom – simbolom našeg grada. Fotografirali su život u našem lijepom srednjoeuropskom gradu, s tim da su najveću pozornost dali raznovrsnosti gradskog života: gradski park, strogi centar grada, gradska „špica“, tržnica, željeznički kolodvor, gradski bedemi pa sve do rubnih dijelova centra. U svemu tome učenike su pratili i savjetom navodili voditelji radionice iz Hrvatskog fotosaveza, ali i ravnateljica Gordana Gazdić-Buhanec i voditeljica školske Fotogrupe Zuum Helena Jakopiček. Učenici su naposljetku u fotografiranju proveli 5 sati, a da ni sami nisu primijetili da je toliko prošlo jer kad se vrijeme provodi u dobrom društvu, ono jako brzo leti.

U nedjelju, 12. studenog, gospođa Medak i gospodin Bosnar analizirali su radove naših učenika te ukazali na neke male nedostatke, ali i pohvalili brojne radove. Naravno, da smo iskoristili i nedjelju za još malo fotografiranja nakon čega je završio naš susret u dogovoru da se ponovno družimo u nekoj novoj i zanimljivoj radionici.

Poveznica:  https://www.facebook.com/search/top/?q=hrvatski%20fotosavez

 

Voditelji:

Zlata Medak, Hrvatski fotosavez

Predrag Bosnar, Hrvatski fotosavez

Helena Jakopiček, Foto grupa ZUUUM, Gordana Gazdić-Buhanec, ravnateljica

OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica

10. – 12. studenoga 2017.

Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada
Život grada