Jan Horčička treći u ubrzanom šahu

JAN HORČIČKA TREĆI NA KADETSKOM PRVENSTVU HRVATSKE U UBRZANOM ŠAHU

Ovog vikenda, od 24. do 26.11.2017. u Dugom Selu održano je pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu na kojem su nastupila 103 kadeta i 16 kadetkinja.

Tempo igre bio je 15 minuta s dodatkom od 10 sekundi po svakom odigranom potezu.

Na prvenstvu je igralo i šest koprivničkih kadeta iz šahovskih klubova Koprivnica i Podravka.

U kategoriji kadeta do 10 godina treće mjesto osvojio je Jan Horčička, Matej Zadro bio je četvrti, a Emanuel Bunić osmi.

Josip Koštić u kategoriji do 12 godina bio je 10. , a Lovro Koštić 13. u kategoriji do 14. godina.

Sedmogodišnji Marko Fičko nastupio je u najmlađoj kategoriji do 8 godina te je osvojio 21. mjesto.

Pehare je pobjednicima uručio dr. Nenad Panian, Gradonačelnik Dugog Sela.

Ovi koprivnički kadeti, osim Marka Fička, su učenici OŠ A. N. Gostovinski koji su ove godine već zauzeli i 4. mjesto na završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava.