Državno natjecanje iz informatike 2022

Prošlog je tjedna, od 3. do 6. svibnja, u hotelu Imperijal u Vodicama održano Državno natjecanje iz informatike. Na natjecanju je sudjelovalo troje učenika naše škole. Iz 5. su razreda sudjelovali učenici Mislav Vizjak i Grgur Zagrajski te njihova mentorica Jelena Sabljić, dok je iz 8. razreda sudjelovao naš učenik Jakov Jurić.

4

Učenici su osvojili odlične rezultate na županijskom natjecanju te su pozvani na državno natjecanje gdje su predstavljali našu školu i naš Grad.

Mislav Vizjak u kategoriji Digitalnih kompetencija 5. razreda osvojio je visoko 2. mjesto, a Grgur Zagrajski u istoj kategoriji odlično 4. mjesto. Učenik Jakov Jurić, u kategoriji Osnova informatike 8. razreda, osvojio je sjajno 3. mjesto. Iako njegov mentor Boris Tonc nije mogao biti prisutan na natjecanju, vjerujemo da je zadovoljan rezultatom.

Učenici su ostvarili uspješne rezultate, upoznali učenike iz drugih županija, stekli nova prijateljstva te saznali i naučili nova znanja i vještine.

Još jednom čestitke našim učenicima Mislavu, Grguru i Jakovu!

mentorica Jelena Sabljić

6

1

2

3

5