Trojica koprivničkih šahista nastupili na kadetskom prvenstvu Hrvatske

Trojica koprivničkih šahista nastupilo je na kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu održanom u Trogiru od 18. do 24.06.2021..

U kategoriji do 15 godina nastupilo je 57 igrača, a naš Jan Horčička osvojio je 5. mjesto sa 6 osvojenih bodova iz 9 kola. Emanuel Bunić u istoj kategoriji zauzeo je 7. mjesto s isto 6 bodova, ali nešto slabijim dodatnim kriterijima.

Jan Horčička ujedno je osvojio brončanu medalju u uzrastu do 14 godina.

Najmlađi sudionik bio je Ivan Zagrajski u kategoriji do 9 godina kojem je ovo bio prvi nastup na prvenstvu Hrvatske te je sa 5 osvojenih bodova natjecanje završio na 10. mjestu.

Kadete su za natjecanje pripremali Krunoslav Novosel i međunarodni šahovski majstor Jurica Srbiš.

Sufinanciranje nastupa kadeta na šahovskom prvenstvu Hrvatske omogućili su Zajednica športskih udruga Grada Koprivnice, Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije, Koprivničke vode i Komunalac.