Eko projekt

Početkom školske godine naša škola se prijavila za natječaj „ZEKOLOGIJA“, za najbolji eko-projekt. Natječaj su organizirali: tvrtka Vaillant GmbH, Udruga za zaštitu okoliša i zdrav život Una terra – Jedna Zemlja i Udruga Lijepa naša. U natječaju su mogle sudjelovati sve osnovne i srednje škole, dječji vrtići i učenički domovi, koji su uključeni u program Međunarodna Eko-škola u Republici Hrvatskoj. Natječaj je obuhvaćao tri područja: štednju energije, štednju vode te zbrinjavanje otpada. Za najbolje projekte dodijeljene su novčane nagrade u iznosu 2000 -10 000 kuna. Naša je škola bila prijavljena u kategoriji zbrinjavanja otpada.

Dobitnici nagrada su:

 

Štednja energije

  1. Elektrostrojarska škola Varaždin, Varaždin
  2. OŠ Ludina, Ludina

Štednja vode

  1. OŠ Primošten, Primošten
  2. OŠ Vladimir Nadzor, Komletinci
  3. OŠ Marije i Line, Umag
  4. Poljoprivredna i veterinarska škola Arboretum Opeka, Vinica

 

Zbrinjavanje otpada

  1. OŠ Virovitica, Virovitica
  2. OŠ Antun Nemčić Gostovinski, Koprivnica
  3. Učenički dom Dora Pejačević, Zagreb

 

Za dobivenu drugu nagradu, nagrađeni smo novčanim iznosom od 4000, 00 kuna, koji smo primili na svečanoj dodjeli 24. siječnja 2008. u Novinarskom domu u Zagrebu.

Zahvaljujemo svim učenicima naše škole, kao i sugrađanima koji pomažu da rezultati budu još bolji.

 

 

Školski eko – koordinator: Goran Višak