Kampanja Za manje otpada

Početkom rujna naša škola uključila se u trogodišnju kampanju Za manje otpada ( Litter Less Campaign).


TLitter Less school commytee.o je međunarodna kampanja u čije će provođenje biti uključeni svi učenici i djelatnici škole, a njih će usmjeravati članovi eko odbora u kojem su predstavnici učenika i učitelja - Matea Kapetanić, Mihovil Mađerić, Dorotea Buhanec, Sonja Homar, Dora Ormuš, Ivan Ciganek, Gordana Gazdić Buhanec,  Ines Geršić Bodinovac i Goran Višak.

 

 

Kampanja se provodi u 7 koraka a provedene  aktivnosti će učenici objavljivati na web stranicama kampanje.
Cilj kampanje ''Za manje otpada'' je smanjiti otpad te dugoročno utjecati na promjenu navika kod mladih.
 

Glavni ciljevi su:

  • Podizanje svijesti o utjecaju otpada na okoliš lokalne i šire zajednice.
  • Pomoć učenicima u stjecanju novih znanja i vještina u gospodarenju otpadom.
  • Suradnja škola na promociji odgoja i obrazovanja za okoliš i održivi razvoj.
  • Izvještavanje o tijeku kampanje kroz metodologiju sedam koraka.


Područja za koja se odlučila naša škola su voda, energija, zdravlje, otpad, bioraznolikost.
U sklopu kampanje surađivat ćemo s koprivničkim tvrtkama Komunalac, Unijapapir, Podravka, s nevladinim udrugama i dr. U suradnji s udrugom UZOR Hrvatske u školi je  je održana radionica s temom zbrinjavanja otpada u našoj školi.
Planirane aktivnosti su provođenje akcija sakupljanja starog papira, elektronskog otpada, PET ambalaže, izrada letaka i priručnika za građane, izrada eko poruka , maskote. Za provođenje kampanje škola je potpomognuta s 500 USD.
  Ovu kampanju provode  Wrigley Company Foundation i Udruga Lijepa naša.

 

Goran Višak, prof.