Priprema, pozor, sad…Olimpijada čitanja

I ove se godine naša škola uključila u Olimpijadu čitanja, projekt koji već dugi niz godina provodi Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ Koprivnica. Svake se godine sve više djece uključuje u ovo zanimljivo natjecanje kojim se potiče čitanje iz užitka.

2

Učenici su tijekom ljeta čitali brojne ponuđene naslove, objavljivali komentare na internetskoj stranici Olimpijade, marljivo ispunjavali Dnevnike čitanja i skupljali bedževe za pročitane knjige. Na završnoj svečanosti u gradskom parku proglašeni su pobjednici te su im dodijeljene diplome i medalje. Prva tri mjesta po razredima osvojili su sljedeći učenici:

 

 1. RAZRED:

1. mjesto Teo Valeš - 96 knjiga

2. mjesto Mata Pozder - 90 knjiga

3. mjesto Antonija Lovković - 44 knjige

 

2. RAZRED:

1. mjesto Lukas Horvat - 86 knjiga

2. mjesto Emanuel Oberan - 80 knjiga

3. mjesto David Kiš  - 79 knjiga

 

3. RAZRED:

1. mjesto Vida Klasan - 75  knjiga

2. mjesto Iva Petrović - 66 knjiga

3. mjesto Ena Jendrašic - 61 knjiga

 

4. RAZRED:

1. mjesto Leona Salajpal - 72  knjige

2. mjesto Marija Oštrkapa - 53 knjige

3. mjesto Erik Žeželj - 32 knjige

 

Čestitamo svim učenicima naše škole koji su se uključili u projekt. Pohvaljujemo i našu učenicu 8. razreda Karolinu Điko, ambasadoricu čitanja koprivničke knjižnice, koja se izvrsno snašla u ulozi voditeljice završne svečanosti. Zahvaljujemo i učiteljicama koje potiču svoje učenike da što više čitaju!

Školska knjižničarka Paula Rajh

1

3

4

5

6

7