Biseri učenika

Svjetski tjedan Svemira 2019.

Već četvrti puta zaredom u našoj školi obilježavamo Svjetski tjedan Svemira. Naši učenici su izradom plakata, modela i maketa, prezentacija i likovnih radova učili o Svemiru. Ipak, glavna tema je Mjesec.  Mjesec je vjerni Zemljin suputnik i supatnik te smo kroz tjedan Svemira naučiti osnovne podatke o Mjesecu, teorije kako je nastao, koje su mjesečeve mijene, kakav utjecaj Mjesec ima na Zemlju te kako su ljudi istraživali Mjesec i zašto su toliko opčinjeni njime.

Učitelji glazbenog, likovnog, hrvatskog jezika, stranih jezika, fizike, informatike, povijesti i geografije su  tijekom tog tjedna nadopunjavali svoje nastavne jedinice temama o Mjesecu. Najviše kreativnosti i maštovitosti pokazali su mlađi učenici. Posebno su se istaknuli učenici 4.c razreda s učiteljicom Đurđicom Poštom i 3.b razreda s učiteljicom Ljupkom Mihailović. Posebno lijepe i maštovite radove napravili su učenici Likovne grupe s učiteljicom Ladom Gudić. Što smo sve radili kroz ovaj tjedan pogledajte na slikama.

Boris Tonc, učitelj fizike i informatike

1

2

3

4

5

6

7

8

9

IMG 20191009 123055

IMG 20191009 123116

IMG 20191009 123335

IMG 20191009 123343

IMG 20191009 123347

IMG 20191009 123352

IMG 20191009 123356

IMG 20191009 123406

IMG 20191009 123420

IMG 20191011 184530

 

 


 

 

Dohvati mi, tata, Mjesec

Da kraj mene malo sja!

Dohvati mi, tata, Mjesec

Da ga rukom taknem ja.

                       Grigor Vitez

Već četvrti puta zaredom u našoj školi obilježavamo Svjetski tjedan Svemira. Naši učenici će izradom plakata, modela i maketa, prezentacija i likovnih radova učiti o Svemiru. Ipak, glavna tema je Mjesec. Kako kaže jedan pjesnik: „Ima nešto u punom Mjesecu, što natjera čovjeka, bio on pjesnik ili težak, da upre svoj pogled u njegov srebrni sjaj i razmišlja o sebi, o svom postanku, smislu i ulozi na ovom svijetu. I tisuće očiju tako gleda u Mjesec i pita se. I priroda se tada glasnije čuje, kao da u tim tajanstvenim noćima želi podsjetiti čovjeka tko je i odakle je."

Mjesec je vjerni Zemljin pratilac te će kroz ovaj tjedan učenici moći naučiti osnovne podatke o Mjesecu, koje su mjesečeve mijene, kakav utjecaj Mjesec ima na Zemlju te kako su ljudi istraživali Mjesec i zašto su toliko opčinjeni njime.

Učitelji glazbenog, likovnog, hrvatskog jezika, stranih jezika, fizike, informatike, povijesti i geografije će tijekom tog tjedna nadopunjavati svoje nastavne jedinice temama o Mjesecu. Najviše kreativnosti i maštovitosti mogli bi pokazati naši mlađi učenici. Učenici od 1. do 4. razreda će sa svojim učiteljicama obilježiti Svjetski tjedan Svemira na samo njima moguć i nevjerojatan način kroz igru, izradu raznih radova, zabavu i maštanje.

Ovogodišnji tjedan Svemira je ispunjen različitim aktivnostima i različitim predavanjima. Što nas sve čeka pogledajte u nekima od najavljenih aktivnosti.

Boris Tonc, učitelj fizike i informatike

 

Što:

Gdje:

Tko:

Kada:

Voditelj/mentor:

1.

Izrada prezentacija:

Mjesec – osnovni podaci

Mjesečeve mijene

Misije na Mjesec

OŠ ANG

Astronomska grupa

4.-10. listopada

Učitelj fizike Boris Tonc

2.

Interaktivni

prikaz mjesečevih mijena zajedno s nazivima na engleskome jeziku

OŠ ANG

6. b

4.-10. listopada

Učiteljica razredne nastave Ana Stanišić

3.

Izrada svemirskih brodova, letjelica, NLO-a od recikliranih materijala.

OŠ ANG

Eko grupa

4.-10. listopada

Učiteljica razredne nastave Ljupka Mihailović

4.

Izrada Sunčevog sustava od recikliranih materijala

OŠ ANG

Eko grupa

4.-10. listopad

Učiteljica razredne nastave Ljupka Mihailović

5.

Likovna radionica na temu Čarobna svjetlost 

OŠ ANG

3.a

7. listopada

Učiteljica razredne nastave Sanja Šikić Rupa

6.

Mjesec i glazba

OŠ ANG

5.-8. razred

4.-10. listopad

Učiteljica glazbene kulture Irena Falat

7.

Uređenje aule WSW-a

OŠ ANG

Astronomska grupa

3. i 4. listopada

Učitelj fizike Boris Tonc

8.

Mjesec - likovni radovi

OŠ ANG

Likovna grupa

25. rujan – 10. listopad

Učiteljica likovne kulture Lada Gudić

9.

Mašta radi svašta – izrada Mjeseca od različitih materijala

OŠ ANG

4.c

4.-10. listopad

Učiteljica Đurđica Pošta

10.

Kviz o poznavanju Mjeseca

OŠ ANG

Svi zainteresirani učenici

10. listopad

Učitelj fizike Boris Tonc

11.

Promatranje Mjeseca

(ovisi o vremenskim prilikama)

Okuplja-nje u parku ispred škole

Svi zainteresirani učenici

11. listopad

18:45-20:00 h

Učitelj fizike Boris Tonc