Književnica Jadranka Čunćić-Bandov u našoj školi

U utorak, 8.11.2022. godine, našu PŠ Reka posjetila je Jadranka Čunčić-Bandov. Učenici su radosno dočekali poznatu hrvatsku dječju književnicu i lutkaricu.

3

Svojim spontanim i pristupačnim nastupom ova spisateljica i glumica prikazala je vlastite igrokaze kroz lutkarske kolaž-predstave. Uživali smo i nasmijali se lutkama, igrokazima i šalama. Tijekom predstave učenici su saznali kako su nastale pojedine lutke, koje sve materijale i neobične predmete mogu koristiti kako bi stvorili lutku. Na kraju predstave, Jadranka Čunčić-Bandov odgovarala je na zanimljiva pitanja naših znatiželjnih učenika.

1

2

4

5

6

 


 

Jadranka Čunčić-Bandov u matičnoj školi

Poznata hrvatska spisateljica Jadranka Čunčić-Bandov, autorica brojnih igrokaza za djecu, posjetila je našu školu. Učenici nižih razreda matične škole te učenici PŠ Reka uživali su u njezinim lutkarskim igrokazima. Gospođa Čunčić-Bandov pokazala nam je da se lutke mogu napraviti od svega i svačega, potrebna je samo mašta. Uz malo kreativnosti obična torbica i kuhača postaju konj, tikvice se pretvaraju u praščiće, spužvica za suđe u žabu, a kartonska kutija za jaja u njezinim rukama može biti strašan krokodil. Hvala gospođi Jadranki što je našu sportsku dvoranu na trenutak pretvorila u kazalište i ispunila je dječjim smijehom.

Mala zanimljivost: gospođa Čunčić-Bandov godinama piše tekst za strip“ Boduljko i Žbunika“ koji izlazi u časopisu Prvi izbor. Časopis možete prolistati u našoj školskoj knjižnici, a Jadrankine knjige „Tinka Fakinka“, „Igre sa zmajevima“ i „Iju ju“ možete i posuditi.

Školska knjižničarka Paula Rajh

viber slika 2022-11-10 14-43-30-544

viber slika 2022-11-10 14-43-30-765

viber slika 2022-11-10 14-43-30-954

viber slika 2022-11-10 14-43-55-704