ANG-ovci na Trokutu

Na poziv Hrvatskog časničkog zbora grada Koprivnice 28 učenika 8. razreda naše škole u ime Grada položilo je u subotu, 29.listopada 2022. godine vijenac na lokaciji spomen područja Trokut-Novska svim poginulim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata na zapadnoslavonskom bojištu.

8

Naši učenici su na terenu u pratnji učiteljice povijesti Lidije Vranar i ravnatelja Darka Sočeva naučili od koprivničkih ratnih časnika kako se komemoracija održava svake godine na dan početka strateške vojne operacije „Orkan 91“ kojom je oslobođen najveći dio zapadne Slavonije. Time se odaje počast za 327 poginula branitelja iz 17 postrojbi koje su sudjelovale u obrani i oslobađanju okupiranih naselja. S područja Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu poginulo je 152 branitelja, od kojih je njih 23 svoj život položilo u borbama na bojišnici zapadne Slavonije.

1

2

3

4

5

6

7

9

9 1