Robotech 2018.

U subotu, 13. listopada, naša škola bila je domaćin međunarodnog natjecanja iz robotike u sklopu projekta Robotech. U dvorani Branimir skupilo se 15 ekipa iz koprivničkih osnovnih škola i 15 ekipa iz mađarskih osnovnih škola koje sudjeluju u projektu.

Nestrpljenje i napetost zbog početka natjecanja bila je na vrhuncu jer su učenici jedva čekali pokazati što su naučili tijekom godine dana vježbanja i učenja. Za natjecanje su učenici morali napraviti robota i programirati ga za određene zadatke. Te subote natjecali su se u dvije kategorije: SpeedLine i RoboBowling. U prvoj kategoriji je robot morao proći stazu u što kraćem vremenu, a u drugoj je morao izgurati čunjeve izvan označenog kruga. Natjecanje nije bilo jednostavno jer su učenici morali prilagoditi svoje robote kako bi uspješno izvršili zadatke. Neki su bili uspješniji, a neki manje uspješni u izvršavanju zadataka, a osim znanja i spretnosti bilo je potrebno i malo sreće. Na kraju su svi učenici dobili prigodan poklon i uspomenu na natjecanje. Ovo natjecanje je pokazalo kako naši učenici i učenici drugih škola imaju puno potencijala u robotici i kako možemo od njih očekivati odlične rezultate u tom području.

1

2

3

4

5

6

7

8