e-Ispitivanje iz informatike i fizike

Naša škola sudjeluje u pilot projektu e-ispitivanja za sedme razrede iz fizike i informatike. Projekt provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje u dogovoru s Ministarstvom znanosti i obrazovanja. Cilj je ovog ispitivanja pilotirati online način ispitivanja te procijeniti znanja i postignuća učenika 7. razreda iz dijela nastavnih sadržaja informatike i fizike.

E-ispitivanje je provedeno 27.4.2018., a u njemu je sudjelovalo 10 učenika 7. razreda naše škole. Ispitivanje je održano u 160 škola diljem Hrvatske, a učenici su ispit rješavali samostalno upotrebom računala. Pitanja iz informatike rješavala su se 30 minuta, fizike 25 minuta i na kraju upitnik od 10 minuta. Svi učenici riješili su ispit prije isteka vremena. Ispitivanje je u potpunosti anonimno, identitet svakog učenika ostaje trajno tajan, kao i svi njegovi odgovori na postavljena pitanja jer su se učenici prijavljivali uz pomoć korisničkih imena i lozinki generiranih od strane Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje.

Nakon obrade rezultata, školi će biti poslana povratna informacija o rezultatima koja će biti dostupna samo učenicima (ukoliko oni to žele) koji su polagali ispit.

DSCN1074

DSCN1075

DSCN1084

DSCN1090

DSCN1092

DSCN1094

DSCN1095

DSCN1099