Nemčići na krosu Sportskih novosti 2018.

Na zagrebačkom Bundeku je u subotu 21. travnja održano 35. izdanje krosa Sportskih novosti, prvenstva osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u trčanju u prirodi.

Ove godine bilo je prijavljeno oko 5000 trkača, od Slavonije, do Istre i juga Dalmacije.

Svake godine je sve veći interes i učenika naše škole za sudjelovanjem na ovom lijepom sportskom događaju. Na krosu je sudjelovalo 34 učenika i svi su uspješno završili svoje utrke.

Učenice i učenici trećih i četvrtih razreda ove godine su prvi puta sudjelovali na ovom natjecanju.

Karlo Rajn je osvojio 11. mjesto, Jan Kobor 23.

Najzapaženiji rezultat ostvarili su učenici četvrtih razreda.

Sven Džendžo je osvojio 5. mjesto, a Tina Zamljačanec 6. mjesto. Učenici četvrtih razreda, Sven Džendžo, Roko Šimunić, Jakov Jurić i Karlo Jukić osvojili su ekipno 1. mjesto i pehar.

Učenici koji su još ostvarili odlične rezultate su: Jakov Jurić 9.,Roko Šimunović 14. i Karlo Jukić 16.

Na odlično organiziranom događaju na Bundeku sudjelovali su učenici: Lucija Balija, Nina Lengelić, Nika Novak, Una Zlatović, Kasandra Lengelić, Loris Zelenko, Anamarija Komes, Sara Posavec, Marija Sakač, Lili Pošta, Jakov Suton, Filip Šprem, Jakov Večenaj Dolenec, Šimun Jalšić, Karlo Tomašković, David Crnoja, Karlo Knežević, Katja Ljubić, Laura Hasan, Barbara Džendžo, Viktorija Kovač, Ivan Delić, Ivan Punek, Patricia Čikor, Marta Tomiša, Klara Seleš i Vivien Tomas.

Od ukupno 53 osnovne škole naša je škola osvojila ukupno 11. mjesto utrke.