OŠ Antun Nemčić Gostovinski postala ponosna vlasnica Dijamantnog certifikata Eko škola

Dana 5.lipnja 2017. godine održana je svečanost podizanja zelene zastave ispred naše škole, kojoj su nazočili predstavnici grada Koprivnice, roditelji, učenici i učitelji te predstavnici medija. Održan je kratki program na kojem su se obratile ravnateljica škole Gordana Gazdić Buhanec, zamjenica gradonačelnika Melita Samoborec, glazbenu pratnju je davao mali zbor škole pod vodstvom učiteljice Irene Falat, a zelenu zastavu u narodnim nošnjama su nosili i podignuli učenici 3.a razreda.

Kažu da se u životu vraća sve što kažeš ili učiniš, da je život jednostavno odraz naših djela. Želimo li više ljubavi u svijetu, najprije moramo imati više ljubavi u svom srcu. Želimo li više uspjeha, moramo poboljšati svoja znanja i vještine. To vrijedi za sve, za sva životna područja. Da je zaista tako, potvrđuje i naša škola. Prepoznali smo važnost prirode i njezina očuvanja te smo stoga u svoj rad utkali aktivnosti usmjerene zaštiti i očuvanju prirodnih ljepota, kojima smo obogaćivali sebe, ali i druge.

Možda najznačajniji korak koji smo poduzeli u tom smjeru bio je 2001. kada smo se uključili u program Međunarodnih Eko škola, a 2003. po prvi nam je put dodijeljen Certifikat Međunarodne Eko škole. Sada, 2017., rad i trud svih naših zaposlenika i učenika tijekom proteklih 16 godina ponovo je nagrađen i to dobivanjem najvišeg, Dijamantnog certifikata.

– Dijamantni certifikat je radost, priznanje, čast, hvala, inspiracija te poticaj da se ulože još veći napori u razvijanju kulture življenja  u našoj školi, gradu, a potom i globalno. Zelena zastava svakom prolazniku govori da je  naša škola u suradnji s lokalnom zajednicom  postigla zavidnu razinu poslovanja na dobrobit okoliša.  – rekla je ravnateljica Gordana Gazdić Buhanec.

Možemo se pohvaliti obilježavanjem svih ekološki važnih datuma poput Međunarodnih dana zaštite ozonskog omotača, zaštite životinja, Svjetskog dana voda i zaštite okoliša, Dan planeta Zemlja, Dani zahvalnosti za plodove Zemlje i mnogim drugima. Nizom aktivnosti priključili smo se u godišnje obilježavanje Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki Hrvatske i iza škole posadili naš vrt – Malu oazu mira. Vrtek, kako ga od milja zovemo, poklon je učenika i učitelja OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ gradu Koprivnici i njenim građanima. Novac koji je bio potreban za realizaciju ovog projekta osiguran je od nagrada za školske eko projekte te od prikupljanja otpadnog papira.

Uspješno surađuju s tvrtkama i ustanovama s područja županije, ali i iz cijele Republike Hrvatske. Nacionalni koordinator je Udruga Lijepa naša dok je kum škole Grad Koprivnica.

Srdačno se zahvaljujemo svima koji su nas podržavali na putu do Dijamantnog certifikata Međunarodne eko škole.

Goran Višak, prof.

Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat
Dijamantni certifikat