Matematičari u školskoj godini 2015./2016.

Ove školske godine učenici naše škole sudjelovali su na brojnim natjecanjima.

Početkom 2016. godine održano je školsko/općinsko natjecanje s kojeg su se dalje plasirali učenici 6. razreda Klara Šerbetar i Mihovil Mađerić. Na županijskom natjecanju Klara je osvojila 1. mjesto dok je Mihovil bio 4. (mentorica im je Ljerka Berta). Klari je nedostajalo samo nekoliko bodova za plasman na državno natjecanje iz matematike.

I ove godine tradicionalno se u našoj školi održalo Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“. Sudjelovali su mnogi učenici naše škole od 2. do 8. razreda, a na kraju je 20 naših učenika bilo među 10% najboljih u državi.

To su u kategoriji drugih razreda Sven Džendžo (koji je osvojio 2. mjesto u cijeloj državi), Emanuel Bunić (obojici mentorica Sanja Brkić), Jakov Jurić (mentorica Senka Pintarić), Luka Grmek, Jan Horčička, Grgur Krapinec i David Pavlović (mentorica svima je Sanja Brkić).

U kategoriji trećih razreda najbolji su Noah Furdi (mentorica Ljupka Mihailović), Antun Đuranek i Saša Crnjaković (obojici mentorica Sanja Figač).

U kategoriji četvrtih i petih razreda najbolji od naših učenika bio je učenik trećeg razreda Karlo List (mentorica Dragana Ledinski), slijede Barbara Džendžo (mentorica Suzana Virag), Rafael Kovačević (mentor Hrvoje Šelimber) i Nika Jarnjak (mentorica Dragana Dukarić).

U kategoriji šestih i sedmih razreda najbolja je učenica šestog razreda Klara Šerbetar (mentorica Ljerka Berta), Lana Zagorščak (mentorica Suzana Virag), Iva Šimek, Mihovil Mađerić i Marin Petričević (mentorica svima je Ljerka Berta).

Osmi razredi su se natjecali u kategoriji zajedno s učenicima iz prvih razreda srednjih škola, a najbolji od svih u Koprivnici bio je Ivan Šimunić (mentor Hrvoje Šelimber).

Mnogi učenici naše škole uključeni su u dodatni rad matematike u Centru izvrsnosti pa su i tamo sudjelovali na nekim natjecanjima. Tako je učenik osmog razreda Karlo Rajn sudjelovao na natjecanju euroMath 2016. koje se održavalo u Grčkoj, a neki učenici su posjetili i izložbu u Muzeju grada Koprivnice pod nazivom „Matematika i vez“.

Ove godine sudjelovali smo i na dva ekipna natjecanja. Prvo se održala Mathema u Koprivnici 2016. na kojem je bila velika konkurencija od ukupno 268 ekipa. Naši učenici ostvarili su sljedeće rezultate:

U kategoriji TRI nastupale su dvije naše ekipe i osvojile odlično 4. (Jurica Biluš, Saša Crnjaković i Viktor Petrović) i 5. (Marko Franjo, Noah Furdi i Ivan Pranić) mjesto sa samo dva boda zaostatka za trećim mjestom.

U kategoriji ČETIRI naše ekipe bile su 14. (Karlo List, Filip Lovreković i Nathan Daniel Špičak), 26. (Nika Jarnjak, Lorena Dautanec i Viktorija Slavić), 27. (Tonka Lonjak, Borna Sočev i Eva Šimunić), 35. (Sara Salajpal, Lana Krošnjar i Matko Stanić), 45. (Rafael Lončar, Patrik Raknić i Ante Đipalo) i 49. (Nika Posavec, Naomi Mikulinjak i Patricia Ferčec).

U kategoriji PET naša ekipa (Karlo Vudrag, Barbara Džendžo i Laura Hasan) osvojila je 10. mjesto, a za ekipe Centra izvrsnosti Koprivnica još su nastupali Teo Čokonaj, Hana Hodak, Lucija Rajić i Lovro Mršić.

U kategoriji ŠEST naši su osvojili 32. mjesto, a za Centar izvrsnosti Koprivnica još su nastupili Klara Šerbetar i Mihovil Mađerić koji su osvojili odlično 3. mjesto te Marin Petričević, Iva Šimek, Petra Šmic, Mihael Sitar i Ivana Treščec.

U kategoriji SEDAM Lara Genter, Oskar Marić i Luka Kovač bili su 19. Za Centar izvrsnosti Koprivnica još su nastupale Iva Kolarić i Lana Zagorščak.

U kategoriji OSAM naši (Luka List, Leonardo Lovnički i Leticija Crnković) su bili 13. Odličan rezultat postigao je Karlo Rajn koji je s ekipom Centra izvrsnosti Koprivnica osvojio 2. mjesto.

Mentori učenicima bili su Sanja Figač, Ljupka Mihailović, Dragana Dukarić, Đurđica Pošta, Dragana Ledinski, Ljerka Berta, Suzana Virag i Hrvoje Šelimber.

Na Festivalu matematike u Križevcima nastupilo je 46 ekipa, a OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica nastupio je sa 6 ekipa.

U kategoriji 12  zlato su osvojili: Jan Horčička 2.b, Emanuel Bunić 2.b, David Pavlović 2.b i Noel Mađerić 1.a, dok su se srebrom okitili: Sven Džendžo 2.b, Nika Premec 2.b, Sara Bilić 2.b i Ava Magdić 1.a.

U kategoriji 56 pobijedila je naša ekipa: Klara Šerbetar 6.c, Mihovil Mađerić 6.a, Marin Petričević 6.a i Lucija Rajić 5.c.

U kategoriji 78  prvo mjesto ponovo je pripalo učenicima naše škole: Leonardo Lovnički 8.b, Karlo Rajn 8.c, Luka List 8.b i Domagoj Posavec 7.d.

U najmlađoj kategoriji odlično peto mjesto osvojili su: Roko Šimunović 2.b, Luka Ciler 2.a, Sven Povijač 2.a i Jan Šijak 1.a., a deseto mjesto su zauzeli Grgur Krapinec 2.b, Luka Grmek 2.b, Viktor Lovreković 2.b  i Luka Šimunija 1.a.

Mentori učenicima bili su: Suzana Hergotić (1.a), Ines Geršić Bodinovac (2.a), Sanja Brkić (2.b), Ljerka Berta (6.a, 6.c, 8.c), Suzana Virag (7.d), Hrvoje Šelimber (5.c, 8.b).

Čestitke svim učenicima i učiteljima na odličnim rezultatima koje su postigli ove školske godine predstavljajući sebe i svoju školu na najbolji način!